Licensed to College at Brockport HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/2/2018 08:15 PM
MCC @ Brockport Nov 18 - 11/2/2018
Results
Event 1 Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Suny Brockport-MR 'B' NT 4:31.94 11
1) Logory, Dee JR 2) Callaghan, Alexa FR
3) Wilkinson, Rebekah JR 4) Jannsen, Cassandra G SO
2 Suny Brockport-MR 'A' NT 4:32.39 4
1) Bates, Meghan M SO 2) Morrow, Allison FR
3) Dunning, Kaitlin M JR 4) Brucato, Haley R JR
Event 2 Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Suny Brockport-MR 'A' NT 3:47.43 11
1) Gregory, Logan T SO 2) Knack, Thomas R FR
3) Amthor, Brandon T SO 4) Carson, Chase D SR
2 Monroe Community College 'A' NT 4:00.83 4
1) Benson, Nolan L FR 2) Roberts, Zachary C SO
3) Mahaney, Sean M FR 4) Napper, Evan N FR
3 Suny Brockport-MR 'B' NT 4:02.32 2
1) Kantar, Kevin F FR 2) Bauman, Adam SR
3) Grimme, Rainer JR 4) Tolpa, Billy FR
Event 3 Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pratt, Samantha M FR MCC 12:40.46 12:16.00 9
2 Bates, Meghan M SO Suny Brockport-MR NT 12:36.96 4
Event 4 Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bischoping, Tyler J FR MCC 10:28.37 10:33.80 9
2 Hyde, Tyler D SO Suny Brockport-MR NT 11:25.50 4
3 Napper, Evan N FR MCC 11:58.66 12:00.97 3
4 Kime, Zack M FR Suny Brockport-MR NT 12:23.92 2
Event 5 Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Callaghan, Alexa FR Suny Brockport-MR NT 2:17.32 9
2 Hess, Violet L FR MCC 3:15.14 3:16.52 4
Event 6 Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Amthor, Brandon T SO Suny Brockport-MR NT 1:48.94 9
2 Mahaney, Sean M FR MCC 2:04.23 2:01.67 4
3 Stone, Parker D SO MCC NT 2:02.12 3
4 Grimme, Rainer JR Suny Brockport-MR NT 2:02.35 2
Event 7 Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 DeClerck, Emily K SO MCC 1:10.24 1:09.92 9
2 Jannsen, Cassandra G SO Suny Brockport-MR NT 1:10.64 4
Event 8 Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dambra, Matt J FR Suny Brockport-MR NT 57.86 9
2 Kantar, Kevin F FR Suny Brockport-MR NT 1:03.42 4
Event 9 Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Morrow, Allison FR Suny Brockport-MR NT 1:17.90 9
Event 10 Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sanders, Gregory P SO MCC 1:04.23 1:03.59 9
2 Knack, Thomas R FR Suny Brockport-MR NT 1:03.72 4
3 Carson, Chase D SR Suny Brockport-MR NT 1:05.24 3
4 Roberts, Zachary C SO MCC 1:08.09 1:05.37 2
5 Bauman, Adam SR Suny Brockport-MR NT 1:07.18 1
Event 11 Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brucato, Haley R JR Suny Brockport-MR NT 2:31.47 9
2 Wilkinson, Rebekah JR Suny Brockport-MR NT 2:32.52 4
Event 12 Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gregory, Logan T SO Suny Brockport-MR NT 2:05.87 9
2 Bischoping, Tyler J FR MCC NT 2:12.44 4
Event 13 Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dunning, Kaitlin M JR Suny Brockport-MR NT 26.19 9
2 DeClerck, Emily K SO MCC NT 27.82 4
3 Miller, Amanda N FR MCC 27.43 28.06 3
4 Hess, Violet L FR MCC 39.02 36.91 2
Event 14 Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Amthor, Brandon T SO Suny Brockport-MR NT 22.31 9
2 Benson, Nolan L FR MCC NT 23.30 4
3 Stone, Parker D SO MCC 23.70 23.63 3
4 Tolpa, Billy FR Suny Brockport-MR NT 24.30 2
Event 15 Women 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sayers, Loren JR Suny Brockport-MR NP 237.35 9
2 Leddon, Brooke SR Suny Brockport-MR NP 225.30 4
3 Cook, Kamryn FR MCC NP 163.25 3
Event 16 Men 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Merchant, Matt SR Suny Brockport-MR NP 274.90 9
2 Eaton, Mark FR Suny Brockport-MR NP 237.90 4
3 Searle, Loren M SO MCC 221.60 198.35 3
4 Hixson, Kevin A FR MCC 175.20 187.55 2
5 Mueller, Kurt FR Suny Brockport-MR NP 186.80 1
Event 17 Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dunning, Kaitlin M JR Suny Brockport-MR NT 57.77 9
2 Callaghan, Alexa FR Suny Brockport-MR NT 59.53 4
Event 18 Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Benson, Nolan L FR MCC NT 51.13 9
2 Dambra, Matt J FR Suny Brockport-MR NT 51.18 4
3 Mahaney, Sean M FR MCC NT 54.02 3
4 Tolpa, Billy FR Suny Brockport-MR NT 55.65 2
5 Napper, Evan N FR MCC NT 59.06 1
Event 19 Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Logory, Dee JR Suny Brockport-MR NT 2:23.15 9
2 DeClerck, Emily K SO MCC NT 2:39.84 4
Event 20 Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gregory, Logan T SO Suny Brockport-MR NT 2:12.48 9
2 Kantar, Kevin F FR Suny Brockport-MR NT 2:16.01 4
3 Stone, Parker D SO MCC NT 2:19.66 3
Event 21 Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Morrow, Allison FR Suny Brockport-MR NT 2:50.29 9
Event 22 Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Knack, Thomas R FR Suny Brockport-MR NT 2:19.32 9
2 Sanders, Gregory P SO MCC NT 2:20.00 4
3 Carson, Chase D SR Suny Brockport-MR NT 2:26.92 3
4 Roberts, Zachary C SO MCC NT 2:30.33 2
5 Kime, Zack M FR Suny Brockport-MR NT 2:46.01 1
Event 23 Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pratt, Samantha M FR MCC 6:06.55 6:04.54 9
2 Hess, Violet L FR MCC NT 8:26.22 4
Event 24 Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bischoping, Tyler J FR MCC 4:55.46 5:02.48 9
2 Dambra, Matt J FR Suny Brockport-MR NT 5:25.43 4
3 Hyde, Tyler D SO Suny Brockport-MR NT 5:45.61 3
4 Napper, Evan N FR MCC 5:41.67 5:51.05 2
Event 25 Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wilkinson, Rebekah JR Suny Brockport-MR NT 1:05.23 9
2 Bates, Meghan M SO Suny Brockport-MR NT 1:09.35 4
Event 26 Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gregory, Logan T SO Suny Brockport-MR NT 54.58 9
2 Sanders, Gregory P SO MCC NT 1:00.78 4
3 Mahaney, Sean M FR MCC 1:00.90 1:01.37 3
4 Grimme, Rainer JR Suny Brockport-MR NT 1:01.53 2
5 Bauman, Adam SR Suny Brockport-MR NT 1:01.75 1
Event 27 Women 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sayers, Loren JR Suny Brockport-MR NP 225.85 9
2 Leddon, Brooke SR Suny Brockport-MR NP 207.45 4
Event 28 Men 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Eaton, Mark FR Suny Brockport-MR NP 236.50 9
2 Merchant, Matt SR Suny Brockport-MR NP 234.30 4
3 Searle, Loren M SO MCC 212.85 219.25 3
4 Hixson, Kevin A FR MCC 201.65 179.30 2
Event 29 Women 200 Yard IM
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pratt, Samantha M FR MCC 2:36.72 2:40.50 9
-- Brucato, Haley R JR Suny Brockport-MR NT X2:30.48
-- Jannsen, Cassandra G SO Suny Brockport-MR NT X2:36.54
Event 30 Men 200 Yard IM
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Knack, Thomas R FR Suny Brockport-MR NT 2:09.23 9
2 Carson, Chase D SR Suny Brockport-MR NT 2:14.29 4
3 Roberts, Zachary C SO MCC 2:20.19 2:22.83 3
Event 31 Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Monroe Community College 'A' 4:18.68 4:41.89 11
1) DeClerck, Emily K SO 2) Miller, Amanda N FR
3) Pratt, Samantha M FR 4) Hess, Violet L FR
-- Suny Brockport-MR 'A' NT X4:06.79
1) Callaghan, Alexa FR 2) Wilkinson, Rebekah JR
3) Brucato, Haley R JR 4) Bates, Meghan M SO
-- Suny Brockport-MR 'B' NT X4:10.10
1) Morrow, Allison FR 2) Leddon, Brooke SR
3) Jannsen, Cassandra G SO 4) Dunning, Kaitlin M JR
Event 32 Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Suny Brockport-MR 'A' NT 3:27.65 11
1) Tolpa, Billy FR 2) Dambra, Matt J FR
3) Grimme, Rainer JR 4) Amthor, Brandon T SO
2 Monroe Community College 'A' 3:32.80 3:29.92 4
1) Benson, Nolan L FR 2) Stone, Parker D SO
3) Sanders, Gregory P SO 4) Bischoping, Tyler J FR
3 Suny Brockport-MR 'B' NT 3:45.02 2
1) Kime, Zack M FR 2) Kantar, Kevin F FR
3) Bauman, Adam SR 4) Hyde, Tyler D SO
Licensed to College at Brockport HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/2/2018
MCC @ Brockport Nov 18 - 11/2/2018
Team Rankings - Through Event 32
Women - Team Scores
Place School Points
===================================================================
1 Suny Brockport BROC-MR 133
2 Monroe Community College MCC 71
Men - Team Scores
Place School Points
===================================================================
1 Suny Brockport BROC-MR 175
2 Monroe Community College MCC 102
Â