Date | Away | Home | Status | Links | ||
---|---|---|---|---|---|---|
February | ||||||
Sat. 25 | Cortland | 9 | Widener | 5 | Final |
|
Morrisville | 10 | Brockport | 8 | Final | ||
@ Rochester, N.Y. | ||||||
Wed. 29 | Lycoming | 10 | Geneseo | 9 | Final |
|
@ TBA | ||||||
March | ||||||
Fri. 2 | Plattsburgh | 19 | Maritime (N.Y.) | 3 | Final | |
Sat. 3 | Oswego | 15 | Morrisville | 7 | Final | |
Union (N.Y.) | 4 | Cortland | 6 | Final |
|
|
Brockport | 10 | Alfred | 3 | Final | ||
Nazareth | 8 | Geneseo | 3 | Final | ||
Clarkson | 16 | Oneonta | 9 | Final | ||
Sun. 4 | Plattsburgh | 10 | Farmingdale State | 8 | Final | |
Wed. 7 | Union (N.Y.) | 19 | Oneonta | 6 | Final | |
Oswego | 13 | SUNY Canton | 2 | Final |
|
|
Brockport | 10 | Rochester Inst. | 16 | Final | ||
Sat. 10 | Gettysburg | 4 | Cortland | 11 | Final |
|
@ Massapequa, N.Y. | ||||||
Clarkson | 14 | Brockport | 10 | Final | ||
@ Spencerport, N.Y. | ||||||
Plattsburgh | 17 | Manhattanville | 9 | Final | ||
@ Division Ave. High School (Levittown, N.Y.) | ||||||
Tue. 13 | Mt. St. Joseph | 16 | Potsdam | 15 | Final | |
@ Orlando, Fla. | ||||||
Geneseo | 8 | St. Lawrence | 9 | Final |
|
|
@ Virginia Beach, Va. | ||||||
Oneonta | 15 | Hartwick | 7 | Final | ||
Brockport | 9 | St. John Fisher | 13 | Final | ||
Plattsburgh | 6 | Ursinus | 9 | Final | ||
Wed. 14 | Oswego | 9 | Greensboro | 8 | Final | |
Thu. 15 | Ithaca | 10 | Plattsburgh | 5 | Final |
|
@ Virginia Beach, Va. | ||||||
Sat. 17 | Brockport | 10 | Kean | 11 | Final | |
Hartwick | 10 | Potsdam | 13 | Final | ||
Western Conn. St. | 7 | Plattsburgh | 12 | Final | ||
@ Newport News, Va. | ||||||
Oswego | 21 | SUNYIT | 4 | Final | ||
@ Utica, N.Y. | ||||||
Clarkson | 8 | Geneseo | 7 | Final |
|
|
@ TBA | ||||||
Stevenson | 9 | Cortland | 13 | Final | ||
Mon. 19 | Oneonta | 6 | St. Mary's (Md.) | 12 | Final | |
Tue. 20 | Middlebury | 5 | Cortland | 15 | Final | |
@ Albany, N.Y. | ||||||
Wed. 21 | Utica | 7 | Oswego | 13 | Final |
|
Potsdam | 13 | Morrisville | 4 | Final | ||
Ithaca | 13 | Oneonta | 11 | Final | ||
Brockport | 20 | Medaille | 5 | Final | ||
Norwich | 3 | Plattsburgh | 14 | Final | ||
Fri. 23 | Cortland | 9 | Ithaca | 3 | Final |
|
Sat. 24 | Oneonta | 7 | St. John Fisher | 16 | Final |
|
Potsdam | 18 | Maritime (N.Y.) | 7 | Final |
|
|
@ TBA | ||||||
Plattsburgh | 10 | Morrisville | 4 | Final | ||
Brockport | 14 | Elmira | 11 | Final | ||
Sun. 25 | Oswego | 8 | Ithaca | 7 | Final - 3OT |
|
Tue. 27 | St. Lawrence | 10 | Potsdam | 6 | Final | |
Keuka | 7 | Oswego | 11 | Final | ||
Brockport | 18 | Cazenovia | 7 | Final | ||
Wed. 28 | Cortland | 8 | Rochester Inst. | 7 | Final |
|
St. John Fisher | 7 | Geneseo | 6 | Final |
|
|
Plattsburgh | 7 | Clarkson | 10 | Final |
|
|
Rensselaer | 8 | Oneonta | 10 | Final | ||
Fri. 30 | Brockport * | 12 | Oswego | 5 | Final | |
Sat. 31 | Plattsburgh * | 3 | Cortland | 14 | Final |
|
Rochester Inst. | 11 | Geneseo | 10 | Final |
|
|
Utica | 9 | Potsdam | 10 | Final | ||
April | ||||||
Wed. 4 | Western New Eng. | 11 | Cortland | 16 | Final | |
Potsdam | 8 | Clarkson | 13 | Final | ||
Hamilton | 14 | Oneonta | 3 | Final | ||
St. Lawrence | 14 | Plattsburgh | 11 | Final |
|
|
Sat. 7 | Oswego * | 4 | Plattsburgh | 13 | Final |
|
Potsdam * | 10 | Brockport | 9 | Final | ||
Oneonta * | 6 | Cortland | 11 | Final | ||
Wed. 11 | Potsdam * | 6 | Oswego | 8 | Final |
|
Geneseo * | 8 | Cortland | 15 | Final |
|
|
Oneonta * | 8 | Plattsburgh | 13 | Final | ||
Sat. 14 | Cortland * | 17 | Brockport | 3 | Final | |
Oneonta * | 14 | Potsdam | 11 | Final | ||
Oswego * | 6 | Geneseo | 20 | Final |
|
|
Tue. 17 | Nazareth | 2 | Cortland | 9 | Final |
|
Wed. 18 | Geneseo * | 13 | Oneonta | 9 | Final | |
St. John Fisher | 6 | Oswego | 5 | Final |
|
|
Plattsburgh * | 14 | Potsdam | 9 | Final | ||
Sat. 21 | Cortland | 8 | Clarkson | 6 | Final |
|
Potsdam * | 2 | Geneseo | 11 | Final |
|
|
Brockport * | 9 | Plattsburgh | 10 | Final - 2OT | ||
Oswego * | 10 | Oneonta | 15 | Final | ||
Wed. 25 | Geneseo * | 15 | Brockport | 6 | Final | |
Cortland * | 10 | Oswego | 3 | Final |
|
|
Rensselaer | 7 | Plattsburgh | 9 | Final |
|
|
Sat. 28 | Cortland * | 16 | Potsdam | 8 | Final |
|
Plattsburgh * | 10 | Geneseo | 16 | Final |
|
|
Brockport * | 12 | Oneonta | 16 | Final | ||
May | ||||||
Wed. 2 | Plattsburgh | 5 | Geneseo | 7 | Final |
|
SUNYAC Tourney Semifinals | ||||||
Oneonta | 3 | Cortland | 20 | Final | ||
SUNYAC Semifinals | ||||||
Sat. 5 | Geneseo | 2 | Cortland | 9 | Final |
|
SUNYAC Finals | ||||||
Sat. 12 | Stevens | 9 | Cortland | 10 | Final |
|
NCAA Div. III Tournament - Second Round | ||||||
Wed. 16 | Union (N.Y.) | 4 | Cortland | 9 | Final |
|
NCAA Div. III Quarterfinals | ||||||
Sun. 20 | Tufts | 10 | Cortland | 12 | Final |
|
NCAA Div. 3 Championship Semi-final | ||||||
Sun. 27 | Cortland | 10 | Salisbury | 14 | Final | |
NCAA Final @ Foxborough, Mass. |