Date | Away | Home | Status | Links | ||
---|---|---|---|---|---|---|
March | ||||||
Thu. 4 | Sweet Briar | 2 | Oneonta | 9 | Final |
|
Fri. 5 | Mary Washington | 16 | Oneonta | 6 | Final |
|
@ St. Thomas, USVI | ||||||
Sat. 6 | St. Lawrence | 16 | Oswego | 9 | Final |
|
Mon. 8 | Wesleyan (Conn.) | 11 | Cortland | 9 | Final |
|
@ West Palm Beach, Fla. | ||||||
Wed. 10 | Oneonta | 19 | Utica | 6 | Final |
|
Thu. 11 | Marymount (Va.) | 11 | Geneseo | 17 | Final |
|
@ Orlando, Fla. | ||||||
Oswego | 3 | Union (N.Y.) | 11 | Final |
|
|
Sat. 13 | Hartwick | 2 | Oneonta | 17 | Final |
|
Tue. 16 | Cazenovia | 2 | Brockport | 22 | Final |
|
@ Myrtle Beach, SC | ||||||
Western New Eng. | 15 | Potsdam | 3 | Final |
|
|
@ Sylvan Lake, FL | ||||||
Wed. 17 | Worcester St. | 4 | Brockport | 23 | Final |
|
Thu. 18 | Hamilton | 14 | Oswego | 4 | Final |
|
@ West Palm Beach, FL | ||||||
Lancaster Bible | 5 | Potsdam | 13 | Final |
|
|
@ Orlando, FL | ||||||
Fri. 19 | Kenne State | 15 | Oswego | 12 | Final |
|
@ West Palm Beach, FL | ||||||
Sat. 20 | Rensselaer | 8 | Oneonta | 9 | Final |
|
Tue. 23 | Brockport | 10 | Rochester | 15 | Final |
|
Wed. 24 | Rochester Inst. | 6 | Oswego | 9 | Final |
|
Clarkson | 12 | Potsdam | 5 | Final |
|
|
Fri. 26 | Hartwick | 6 | Oswego | 13 | Final |
|
Sat. 27 | Brockport | 20 | Alfred | 9 | Final |
|
Manhattanville | 4 | Oneonta | 17 | Final |
|
|
Buffalo State | 10 | Rochester Inst. | 4 | Final |
|
|
Mon. 29 | Brockport | 12 | Rochester Inst. | 4 | Final |
|
Tue. 30 | Cortland * | 9 | Brockport | 4 | Final |
|
Oswego * | 12 | Potsdam | 2 | Final |
|
|
April | ||||||
Thu. 1 | Wells | 3 | Potsdam | 3 | Final |
|
Elmira | 9 | Buffalo State | 12 | Final |
|
|
Fri. 2 | Brockport * | 10 | Oneonta | 22 | Final |
|
Sat. 3 | Geneseo * | 16 | Oneonta | 13 | Final |
|
Cortland * | 13 | Potsdam | 0 | Final |
|
|
Medaille | 1 | Buffalo State | 16 | Final |
|
|
Tue. 6 | Brockport * | 9 | Oswego | 8 | Final |
|
Oneonta | 5 | Skidmore | 18 | Final |
|
|
Potsdam | 18 | Cazenovia | 4 | Final |
|
|
Buffalo State * | 8 | Fredonia | 4 | Final |
|
|
Thu. 8 | Cortland * | 10 | Oswego | 4 | Final |
|
Buffalo State | 10 | Allegheny | 4 | Final |
|
|
Fri. 9 | Potsdam * | 9 | Brockport | 13 | Final |
|
Oneonta * | 13 | Fredonia | 9 | Final |
|
|
Sat. 10 | Oneonta * | 16 | Buffalo State | 10 | Final |
|
Potsdam * | 3 | Geneseo | 20 | Final |
|
|
Tue. 13 | Buffalo State * | 14 | Brockport | 13 | Final |
|
Oswego * | 7 | Oneonta | 18 | Final |
|
|
Wed. 14 | Utica | 10 | Potsdam | 9 | Final |
|
Fri. 16 | Brockport | 9 | Wooster | 11 | Final |
|
Oneonta * | 13 | Cortland | 21 | Final |
|
|
Potsdam * | 2 | Buffalo State | 11 | Final |
|
|
Sat. 17 | Brockport | 16 | Oberlin | 7 | Final |
|
Oswego * | 7 | Oneonta | 18 | Final |
|
|
Potsdam * | 2 | Fredonia | 15 | Final |
|
|
Cazenovia | 5 | Buffalo State | 17 | Final |
|
|
Tue. 20 | Brockport * | 16 | Fredonia | 5 | Final |
|
St. John Fisher | 12 | Oswego | 9 | Final |
|
|
Buffalo State * | 2 | Geneseo | 18 | Final |
|
|
Thu. 22 | Brockport | 11 | St. John Fisher | 13 | Final |
|
Fri. 23 | Fredonia * | 15 | Oswego | 11 | Final |
|
Sat. 24 | Oneonta * | 24 | Potsdam | 9 | Final |
|
Geneseo * | 12 | Brockport | 16 | Final |
|
|
Buffalo State * | 9 | Oswego | 6 | Final |
|
|
Tue. 27 | Oneonta | 15 | Union (N.Y.) | 17 | Final |
|
Potsdam | 6 | St. Lawrence | 15 | Final |
|
|
Buffalo State | 15 | Alfred | 11 | Final |
|
|
Fri. 30 | Geneseo * | 18 | Oneonta | 15 | Final |
|
Buffalo State * % | 4 | Cortland | 10 | Final |
|
|
SUNYAC Semifinals | ||||||
May | ||||||
Sat. 1 | Brockport % | 14 | Elmira | 13 | Final |
|
NYSWCAAs @ Elmira, NY | ||||||
Potsdam % | 4 | Elmira | 15 | Final |
|
|
NYSWCAA Tournamen | ||||||
Wed. 5 | Oneonta % | 8 | Drew | 18 | Final |
|
New England Col. % | 7 | Cortland | 16 | Final |
|
|
NCAA Division III Tournament - First Round | ||||||
Sat. 8 | Cortland | 5 | Middlebury | 10 | Final |
|
NCAA Regional |